styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Sport

2014-09-14 18:30

Klikowska Parada Konna 2014

13 i 14 września w Tarnowie – Klikowej odbyła się Klikowska parada Konna, impreza zorganizowana przez Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie, Fundację "Klikowska Ostoja Polskich Koni" (o której pisaliśmy niedawno) oraz Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie. W ramach Parady odbyły się m.in. VI Regionalny Czempionat Hodowlany Koni Rasy Śląskiej i III Regionalny Czempionat Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty, pokaz „Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej", manewry kawaleryjskie (władanie białą bronią), turniej zaprzęgów tradycyjnych - amatorski konkurs zręczności powożenia zaprzęgami parokonnymi, pokaz muzyczny – Tabor Cygański oraz koncert muzyczny. Poniżej galeria zdjęć oraz relacja filmowa. O paradzie napiszemy także w październikowym numerze „Prawdę mówiąc".
czytaj więcej...
Pod koniec lipca, nad zalewem w Narożnikach (gmina Radgoszcz) odbył się zlot motocyklowy RED RUN. Poniżej więcej zdjęć oraz relacja filmowa. Piszemy na ten temat w najnowszym, sierpniowym numerze Prawdę mówiąc (m.in. o tym, dlaczego wójt Radgoszczy Lupa - PSL - nie czuje bluesa).
czytaj więcej...
W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, w niedzielę 25 maja na stadionie w Bolesławiu miejscowy zespół zagrał mecz ze Strażakiem Karsy. Zarówno do przerwy, gdy był remis 1:1, jak i w drugiej połowie mecz był bardzo zacięty i do jego końca nie wiadomo było, kto zwycięży. Relacja z meczu ukaże się w czerwcowym numerze PRAWDĘ MÓWIĄC (w sklepach na początku czerwca), zaś poniżej w galerii można obejrzeć więcej zdjęc z meczu oraz relację filmową.
czytaj więcej...
  Okazuje się, iż stolica Powiśla Dąbrowskiego staje się stolicą polskiego łucznictwa. W ubiegłym roku kilku łuczników z Dąbrowy Tarnowskiej osiągnęło tak świetne wyniki sportowe, iż zostali uhonorowani w grudniu specjalnymi nagrodami na sesji Rady Miejskiej w uznaniu zasług w rozsławianiu naszej małej ojczyzny na forum krajowym i międzynarodowym poprzez osiągane wyniki i zdobywane medale. Zawodniczka MLKS „DĄBROVIA”, Anna Forgiel otrzymała nagrodę (laptop wartości 1900 zł) za zdobycie srebrnego  medalu Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, srebrnego medalu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów Młodszych oraz brązowego medalu w Ekstraklasie Łuczniczej w roku 2013. Katarzyna Mickiewicz – także zawodniczka MLKS „DĄBROVIA” w Dąbrowie Tarnowskiej  otrzymała nagrodę finansową wysokości 2500 zł za zdobycie trzech srebrnych medali Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Łucznictwie, dwóch brązowych medali Mistrzostw Polski Seniorów oraz brązowego medalu w Ekstraklasie Łuczniczej. Małgorzata Mickiewicz (na zdjęciu) za zdobycie srebrnego medalu Halowych Mistrzostw Polski Seniorów oraz brązowego medalu w Ekstraklasie Łuczniczej otrzymała zaś nagrodę finansową w kwocie 2000 zł. Lidii Milas z kolei wręczono nagrodę o wartości 1000 zł (w postaci profesjonalnych ‘ramion łuczniczych’ za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Polski Młodzików. Inny zawodnik MLKS ‘DĄBROVIA’ w Dąbrowie Tarnowskiej, Jakub Kot otrzymał nagrodę w kwocie 1200 zł za zdobycie srebrnego medalu Halowych Mistrzostw Polski Seniorów. Listy gratulacyjne otrzymali trenerzy  Beata Chmielewska i Jerzy Kozak „za wybitny, wieloletni wkład pracy z łucznikami, który przekłada się na osiągane przez zawodników MLKS „DĄBROVIA” wysokie wyniki sportowe”.
czytaj więcej...