styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Zmiana na stanowisku burmistrza Dąbrowy?

2014-11-17 13:50

- zgodnie z naszym wcześniejszym sondażem Początek prawdopodobnie przegra te wybory

Tak jak przewidywaliśmy w naszej sondzie już kilka miesięcy temu, w pierwszej turze wyborów na Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej wygrał co prawda dotychczasowy włodarz dąbrowski Stanisław Początek, jednak – jak wskazują na to wyniki jego kontrkandydatów – wybory przegra w drugiej turze.


Popularność obecnego burmistrza Stanisława Początka jest znacznie mniejsza niż 4 lata temu, co wynikało już z naszej w/w sondy. Na Początka głosowało tylko 42 procent wyborców. Przypomnijmy, iż w 2010 roku wygrał już w pierwszej turze.


Zważywszy, iż na Krzysztofa Kaczmarskiego zagłosowało 26%, na Wiesława Krajewskiego 22%, Andrzeja Busko – 8,5%, zaś na Sławomira Gąsiorowskiego 1%, należy przypuszczać, że w drugiej turze Początek przegra z Kaczmarskim stosunkiem 42% : 58%, jako że wszyscy kontrkandydaci obecnego burmistrza krytykowali go, a ich elektoraty są negatywnie nastawione do Stanisława Początka.

Tak więc wszystko na to wskazuje, iż będziemy mieli nowego burmistrza, którym zostanie zapewne Krzysztof Kaczmarski (na zdjęciu).

Także wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej obrazują krytyczny stosunek mieszkańców miasta do rządów Stanisława Początka.

Przypomnijmy, iż po raz pierwszy wybory do Rady Miejskiej odbyły się według innych zasad – ordynacji większościowej, w jednomandatowych okręgach wyborczych – co znaczy, iż radnym zostawał ten, kto w danym (małym) okręgu wyborczym zdobył największą ilość głosów.

PSL zdobył tylko 4 mandaty, zaś ugrupowanie burmistrza Początka – Wspólnota – 5 mandatów. Tak więc w sumie będą dysponować w nowej Radzie Miejskiej tylko 9 radnymi.

PiS uzyskał 4 mandaty, Niezależni (Kaczmarskiego ) - 6 mandatów, zaś Alternatywa (Buśki) – 2 mandaty, co oznacza, iż konkurencja Początka będzie miała w Radzie większość – to jest 12 radnych. Tak więc również ze względu na stabilizację sytuacji w dąbrowskim samorządzie mieszkańcom opłaca się bardziej głosować w drugiej turze na Kaczmarskiego niż na Początka.

Za dwa tygodnie odbędzie się druga tura wyborów.

FilmyWróć

Komentował Agnieszka17-11-201420:06

Trzeba mieć nadzieję, że to już koniec Początka. Dąbrowie (zarówno miastu jak i całej gminie) potrzeba zmian! Miejmy nadzieję, że zmiana nadejdzie w II turze wyborów! :)

Komentował życzę wygranej17-11-201423:19

Panu Kaczmarskiemu. Wystarczy tego Poczatkowania 20 lat.

Komentował xyz18-11-201409:08

Gratuluję Panu Kaczmarskiemu II tury. Życzę wygranej za 2 tygodnie.
Gratuluję również ZDROWO myślącym, którzy zrozumieli że zmiany są konieczne! Do tych, którzy jeszcze są w letargu apeluję OBUDŹCIE SIĘ JUŻ TERAZ - NADSZEDŁ CZAS!!!!

Komentował Pan Ryszard21-11-201422:32

W miej opinii dla higieny lokalnej demokracji "Koniec Początka to wyśmienity Początek", a na Oleśnickiej psy szczekają i karawan PSL podąża dalej ...

Dodaj komentarz

* - pole wymagane