styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

W Polsce powiatowej nie opłaca się studiować

2013-07-09 16:27

- człowiek bez wyższego wykształcenia, który pokazał już, iż nie nadaje się na to stanowisko, został dyrektorem bez konkursu!

 

Artykuł pod takim tytułem na temat ponownego powołania Stanisława Krawca – bez konkursu i wyższego wykształcenia kandydata – na stanowisko Dyrektora Centrum Polonii opublikowany został na kilku ogólnopolskich portalach. Musiał być na tyle ciekawy czy wprost szokujący, że trafił na główne strony tych portali.

Ogólnopolskie portale INTERIA360.PL, SALON24.PL, EIOBA.PL, BLOGMEIA24.PL, PRAWICA.NET zamieściły artykuł na temat ponownego powołania – i to bez konkursu (!) -  Stanisława Krawca, człowieka bez ukończonych studiów wyższych, na stanowisko Dyrektora powiatowego Centrum Polonii w Brniu.

Jako że na początku tego roku mijał termin umowy z obecnym dyrektorem Centrum Polonii w Brniu,  Stanisławem Krawcem, Zarząd Powiatu musiał podjąć jakąś decyzję w sprawie obsadzenia tego stanowiska. Ponownie władze powiatu, na czele ze starostą Tadeuszem Kwiatkowskim, zdecydowały się na przedłużenie umowy z Krawcem – bez konkursu, mimo że nie posiada on wyższego wykształcenia, którego należałoby oczekiwać od dyrektora ważnej, powiatowej instytucji kultury.

Wyżej wspomniane portale musiały uznać, że sprawa Centrum Polonii i jej dyrektora ma wyjątkowo demoralizujący charakter. Absolwenci dąbrowskich szkół średnich zobaczyć mogli, iż w XXI wieku, w państwie, które jest członkiem Unii Europejskiej nie liczy się ani wykształcenie, ani kompetencje. Wystarczy cieszyć się zaufaniem lokalnych władz, które decydują o tym, kto w Polsce powiatowej może mieć pracę, a kto pozostanie bezrobotnym.

Na zdjęciu nowy-stary dyrektor bez wyższego wykształcenia Stanisław Krawiec

FilmyWróć

Komentował Józek z Luszowic09-07-201316:43

Powrót PRL-u - nie matura , lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera!

Komentował Kaja09-07-201317:40

Ja skończyłam dwa kierunki studiów i od dwóch lat nie mogę znaleźć pracy przez takich ludzi jak ten Staszek. Ten kraj to zakład psychiatryczny

Komentował Maria z Dąbrowy Tarnowskiej10-07-201311:30

Pan Krawiec nie jest jedynym dyrektorem bez studiów na terenie Dąbrowy Tarnowskiej. Dlaczego nie zainteresuje się Pan ..................., która również nie ma studiów, a pełni tę funkcję od kilkunastu lat????? O tym, czy ktoś nadaje się na dane stanowisko nie świadczy papierek z ukończonych studiów, bo zdobyć go można różnymi sposobami. Przykładem tego jest .................

Komentował do Marii11-07-201307:25

Nie możemy publikować komentarzy, które mogą narazić nas i Panią zresztą też na proces sądowy. Publikujemy tylko takie informacje, co do których prawdziwości jesteśmy pewni w 100 procentach. Niedawno mieliśmy już taki przypadek, iż osoba, która poczuła się urażona , skierowała przeciwko autorowi komentarza prywatny pozew do sądu.

Komentował Ewa18-07-201315:12

W dobie, gdy tracą pracę nauczyciele - absolwenci kilku kierunków, również w powiecie dąbrowskim można znaleźć osobę uczącą matematyki i historii legitymującą się średnim wykształceniem

Dodaj komentarz

* - pole wymagane