styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

SZCZUCIN

2011-07-01 16:36

Niektórym powodzianom udało się jednak skutecznie pomóc!

Przypadek wielodzietnej rodziny Mazurów ze Słupca (gmina Szczucin) pokazuje, że nie wszyscy powodzianie mają powody, by wieszać psy na administracji państwowej i samorządowej.

W rok po zalaniu domu Mazurów, które spowodowało kompletne zniszczenia dobytku, ich dom wygląda – na razie wewnątrz – jak nowy. Mazurowie otrzymali pomoc od państwa, która umożliwiła im przeprowadzenie całkowitego remontu. Odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej pozwoliło zaś na zakup zniszczonego wyposażenia. W pierwszym, najtrudniejszym okresie po powodzi rodzinie Mazurów pomogła gmina oraz proboszcz. To właśnie dzięki niemu, rodziną zainteresowało się rok temu Centrum Polonii w Brniu, którego ówczesny dyrektor dzięki swoim kontaktom z Polonią amerykańską, umożliwił dzieciom państwa Mazurów spędzenie wakacji w luksusowym hotelu w Bieszczadach (fundatorem był polski przedsiębiorca z USA Henryk Koszałka).

wyremontowana kuchnia - wcześniejsze zdjęcie przedstawia kuchnię po powodzi

Rodzina Mazurów z dyrektorem Centrum Polonii przed hotelem AMER-POL w Polańczyku - lato 2010

Wróć

Komentował sympatyk20-07-201119:53

I bardzo dobrze, że tej rodzinie udzielono pomocy. Wiem, że są tacy, którzy zazdroszczą ludziom, którym się jakoś udało wyjść z powodzi.

Komentował poszkodowana22-07-201108:55

A mnie to nikt nie chce pomóc. Nie jest więc tak różowo jak piszecie. Są rodziny, którym się tak nie udało.

Komentował Wacław22-07-201108:56

To trzeba było się ubezpieczyć. Przezorny zawsze ubezpieczony, a Pan strzeże przezornego

Komentował prokurator22-07-201109:22

Teraz podobno starosta Kwiatkowski szuka haków na byłego dyrektora Centrum Polonii i to za to, że pomagał powodzianom. Tak to jest u nas , jak chcesz pomóc, to cię później prześladują. Powodzianie powinni to staroście zapamiętać.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane