styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

ŚWIAT – KRAJ – REGION

2013-01-11 17:10

- nr 17 - listopad 2012

W Polsce jedynie posłowie mogą być pewni, że ich „biuro podróży" o nazwie Sejm RP nie zbankrutuje. „Nasi" parlamentarzyści nieźle się bawią za nasze pieniądze. Na przykład szef SLD poseł Leszek Miller na nasz, podatników koszt pojechał niedawno do... Wietnamu, by porozmawiać sobie z szefem tamtejszej partii komunistycznej. Nieco wcześniej grupa posłów SLD zrobiła sobie „wycieczkę" do Chin, gdzie rozmawiali z Komunistyczną Partią Chin. Europosłanka SLD Joanna Senyszyn za pieniądze podatników Unii Europejskiej (a więc także za nasze) odwiedziła takie ciepłe kraje, jak: Seszele, Madagaskar, Panamę, Meksyk, a nawet Wyspy Kanaryjskie. Senyszyn tłumaczy, że musiała tam lecieć, gdyż jest członkiem komisji, która zajmuje się stosunkami UE z Karaibami, Pacyfikiem, Afryką i Ameryką Łacińską. Do Paryża za pieniądze podatników polskich dwa razy poleciała 8-osobowa delegacja polskich posłów na konferencje dotyczące ... kosmosu. Posłance PO Bożenie Szydłowskiej opłaciliśmy z kolei lot aż do Gujany Francuskiej, by obserwowała tam start rakiety kosmicznej! Ciekawe, czy posłowie polscy polecą kiedyś na jakieś wyspy na Pacyfiku, by obserwować np. kanibalów w czasie obiadu w dżungli?

*****

Niedawno europosłanka PO Małgorzata Handzlik została oskarżona o wyłudzenie z kasy Parlamentu Europejskiego pieniędzy na kurs językowy, w którym nie wzięła udziału. Pikanterii sprawie dodaje to, że ten właśnie polityk Platformy Obywatelskiej pełnił funkcję skarbnika europarlamentarnej delegacji PO-PSL! O dziwo, już w lecie zastępca prokuratora generalnego podpisał wniosek do szefa Parlamentu Europejskiego o uchylenie immunitetu europosłanki PO Handzlik. Sprawę pobierania przez nią pieniędzy na kurs języka, w którym nie brała udziału, wykrył unijny urząd ds. walki z nadużyciami.

*****

Dwaj czołowi gangsterzy z Pruszkowa – Andrzej S. – pseudonim „Słowik" oraz Zygmunt R. – pseudonim „Bolo" – zostali niedawno uniewinnieni, a były szef gangu Janusz P. – pseudonim „Parasol" został skazany zaledwie na półtora roku więzienia przez warszawski Sąd Okręgowy. Jak widać, autor portalu „Antykomor" uznany został za bardziej groźnego „przestępcę" niż „Słowik" i „Bolo".

*****

Polski wymiar niesprawiedliwości „popisał" się także w sprawie b. wójta Łącka Franciszka Młynarczyka, który sam wcześniej przyznał się do współpracy z komunistycznymi służbami specjalnymi. Jednak krakowski sąd uznał, że jednak nie był takim współpracownikiem!

*****

W 2006 roku za bochenek pszenno-żytniego chleba płaciliśmy 1,25 zł, trzy lata później – już 1,87 zł, zaś w tym roku – musimy płacić 2,31 zł. W najbliższej przyszłości chleb ma jeszcze zdrożeć o 30 procent!

*****

W roku 2011 Polak wydawał na leczenie przeciętnie 612 zł rocznie, zaś 6 lat wcześniej – tylko 360zł. Tak więc leczenie kosztuje nas ok. 40% więcej. Na łapówki i „prezenty" dla lekarzy wydajemy zaś 453 zł. Polacy należą do najbardziej chorowitych narodów. Zasiłki chorobowe Polaków w roku 2011 kosztowały prawie 12 miliardów złotych!

*****

W powiecie dąbrowskim jest najwyższe w Małopolsce bezrobocie. Bez pracy pozostaje na Powiślu aż 19% zdolnych do pracy mieszkańców. Dodać trzeba, iż Powiśle Dąbrowskie wypada fatalnie na tle innych powiatów małopolskich, jako że średnia stopa bezrobocia w całej Małopolsce wynosi tylko 11%. Po raz kolejny okazało się, że nasz powiat jest fatalnie zarządzany.


Wróć

Komentował wójt11-01-201317:15

Nie dziwię się, że powiat dąbrowski ma najwyższe bezrobocie, jak rządzą nim tacy ludzie jak Tadeusz Kwiatkowski czy Robert pantera.

Komentował szok11-01-201317:32

Brawo !!! "Prawdę Mówiąc "

Komentował romuś12-01-201306:28

..............(na pewno wydukuje to e kurier, więc Romuś tam spróbuj, red.)
Wasza gazeta napisała kiedykolwiek cos złego na temat posłów PiS? Czy kiedykolwoeik ktokolwiek z pis zrobił coś nie tak?

Ps. Romuś o tym pisze 99% mediów prorządowych, które zamiast kontrolować wladzę, opluwaja PiS, więc my chcemy byc alternatywą medialną

Komentował Zniesmaczony12-01-201307:52

W szkołach pracują nauczycielki emerytki z rodziny K....... albo zaprzyjaźnione z P......., a młodzi ludzie albo bez pracy albo wyjeżdżają z naszego powiatu i tam znajdują pracę.
PS
Przyjdą panowie na opłatek w niedzielę do księdza i tam będą denerwowali nauczycieli składając nieudolne i nad podziw fałszywe życzenia.

Komentował romuś12-01-201311:01

Redaktorze. Szanuję Pana broń Boże nie jako dziennikarza tylko człowieka. Uważam, że jest Pan ciekawa swiata osobą, ktora duuużo wie i dużo widziała. ale tego typu komentarze mnie załamują. Chcecie być alternatywą medialna...
Odpukać....
a jak jakis samorządowiec, z ktorym przybijasz sobie piątke potrąci na pasach po 2 piwkach człowieka, to też przemilczysz bo jesteście alternatywą medialną.

Udajecie ślepych!

Komentował do Romusia12-01-201312:06

Precyzuję zatem, co rozumiem pod nazwą "alternatywa medialna".

Jeśli jąkający się Lis, zootechnik , która wstydzi się swej pracy magisterskiej na Akademii Rolniczej Olejnik, Żakowski etc. piszą i mówią codziennie o wielkości sędziego Tuleyi, to my mamy obowiązek napisać o tym, że to "granda" , iż porównał prokuraturę i CBA do stalinowskich organów. Jeśli e-Kurier udaje, że nie widzi słabości budżetu powiatowego podobnie jak Powiśle Dąbrowskie, to alternatywne medium powinno o tym pisać.

Wasz problem polega na tym, że jesteście bezsilni wobec alternatywy internetowej oraz przede wszystkim tej papierowej, bo internet u nas czytają głównie młodzi, którzy nie chodzą na wybory. Wersja papierowa Was niepokoi, bo przez 3 lata czytania cześć niezdecydowana może nie zagłosować na Was.

Dlaczego używam formy "Wasz", "Was", bo Romuś jesteś częścią tego układu. Nie jest istotne, że studiujesz teraz w Krakowie, ale jesteś synem notabla z Powiśla i odsunięcie od władzy ojca oznacza dla Ciebie utratę zdobycia pracy na terenie Powiśla czy gdzieś indziej, gdzie ma wpływy Twój ojciec.

Na tym portalu nie starasz się polemizować z jakąś tezą - np. Kwiatkowski jest bardzo złym starostą albo Kwiatkowski jest bardzo dobrym starostą, lecz starasz się przemycać jakieś wieści kolportowane wcześniej przez Wyborczą etc.

Nie będziemy drukować tego, co już 1500 razy zostało opublikowane przez Michnika, Chojnowskiego czy Srokę. Będziemy pisać o tym, co naszym zdaniem jest istotne.

Nawiązując do ewentualnego wypadku drogowego pisowca. 10 minut po takim wypadku napisałyby o tym wszystkie możliwe media prorządowe, czytaj 99% mediów w ogóle.

Na pewno my też byśmy o tym napisali, ale na przykład porównując ilość artykułów na taki temat, gdy sprawcą byłby polityk PO i PiS.

Czy e-Kurier albo Powiśle napisze o kolizji drogowej żony pewnego dąbrowskiego notabla z samochodem? Nie napisze. Nikt nie napisze oprócz nas. Zaś gdyby w kolizji brał udział ktoś z PiS pisaliby wszyscy. Ty o tym doskonale wiesz, więc moje uwagi tutaj kieruję do innych czytelników.

P.S.
Tak na marginesie staramy się Cię zidentyfikować. Bynajmniej nie dlatego, że chcemy Ci coś zarzucić czy też z czystej ciekawości. Dobry byłby tekst analizujący treść i formę Twoich komentarzy oraz Twoje związki z dąbrowską nową nomenklaturą.

Na razie tylko wiemy, gdzie mieszkasz w Krakowie, ale powoli dochodzimy do kłębka....
Mógłbyś racjonalnie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego sam nie chcesz wystąpić z podniesiona przyłbicą? Nawet jeśli jesteś synem jakiegoś dąbrowskiego notabla, to pokazałbyś, że masz "jaja", gdybyś napisał - tak jestem synem ....... i uważam , że Michnik, Lis, Olejnik, Kwiatkowski, Pantera są wielcy

Komentował romuś13-01-201309:19

eh...
Mam nadzieje, że kiedyś zrozumiesz drogi red. nie zależy mi na tym, żeby dąbrową rządził Kwiatkowski, Krajewski, Ciesielczyk czy Iksiński. Mam to na prawde w nosie! (to tak, żeby Ci zburzyć analizę mojej osoby) Jeśli Dąbrowa będzie się lepiej rozwijać za Ciesielczyka... proszę bardzo. Ważna dla mnie jest Dąbrowa. Niech ludzie na niego głosują i niech go wyibiorą na burmistrza... a nie teraz promujecie B. Trzpit. Dobrze. Dobry z niej człowiek
Co do tego ojca to sie chłopie nie wygłupiaj, ja po prostu jestem takim "trollem" :)
Pisłem kiedys na kurierze ale tam sie mną nikt nie interesował wiec to olałem :P... .
Nie wiem czy ktos by napisał o zonie notabla. Smutne, że ludzi to interesuje. Świadczy to tylko o nich. No chyba ze cos się stało... a nie było to spowodowane warunkami atmosferycznymi na przykład.. Bo to medialna papka... a jakby 5 letni syn Radnego z Koziej Wólki przypadkiem złamał mleczka innemu dziecku w przedszkolu tez byś napisał?
Nie chce mi sie polemizować bo nie ma to sensu.
Ja nie mam zamiaru przekonać Ciebie, Ty nie przekonasz mnie!
Pozdrawiam i żegnam :)

Komentował Marcin14-01-201300:56

Drogi Romuś-"Ważna dla mnie jest Dąbrowa. "Udręka życia jest głęboko zakorzeniona w naszej historii. Obcowanie z Tobą istotnie wykracza poza moje doświadczenia, jednak współistnienie jest pięknem Życia.

Komentował Adam14-01-201303:40

Ja też olałem gasnący związek z kurierem. Człowiekowi nie wystarczy sam fakt istnienia. Człowiek potrzebuje obecności, a obecność jest zawsze życiem wobec innych.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane