styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Radni PiS za maksymalnym wynagrodzeniem dla złego prezydenta z PO!

2014-12-11 18:57

- stowarzyszenie OBURZENI apeluje do Prezesa Kaczyńskiego o zmianę decyzji PiS

Dzisiaj, 11 grudnia odbyła się niezwykle ekscytująca sesja Rady Miejskiej w Tarnowie. Wbrew wcześniejszym, oficjalnym zapowiedziom radni PiS – zamiast – jak obiecywali – przyznać obniżone wynagrodzenie prezydentowi Romanowi Ciepieli z PO, podjęli uchwałę o tym, że co miesiąc do kieszeni Ciepieli my, podatnicy będziemy przesyłać tak pokaźną sumę, jaką otrzymują np. prezydenci takich wielkich metropolii, jak np. Warszawa, Kraków czy Łódź! Przypomnijmy – Tarnów ma tylko 100 tysięcy mieszkańców.

 

Ciepiela teraz może śmiać się z opozycji, która - jak się wydaje - już je mu z ręki

 

Jeszcze kilka dni temu radni Prawa i Sprawiedliwości zapowiadali, iż przyznają prezydentowi Romanowi Ciepieli niższe wynagrodzenie niż miał dotychczas włodarz Tarnowa – patrz np.: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3678214,tarnow-obetna-zarobki-ciepieli,id,t.html

Tymczasem, gdy przyszło dzisiaj do podjęcia stosownej uchwały w tej sprawie, najpierw radni PiS ogłosili przerwę w obradach, a następnie Przewodniczący Rady Miejskiej obwieścił, iż dokonano autopoprawki i Ciepiela będzie zarabiał ponad 12 tysięcy złotych miesięcznie, to jest tyle, co prezydenci wielkich polskich metropolii - Warszawy, Krakowa czy Łodzi.

Nawet niektórzy radni PiS byli zaszokowani taką nagłą zmianą decyzji kierownictwa klubu Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miejskiej.

Stowarzyszenie OBURZENI, które w drugiej turze wyborów bardzo aktywnie popierało kandydaturę Kazimierza Koprowskiego na Prezydenta Tarnowa, skierowało ostry protest w sprawie dzisiejszej decyzji radnych PiS do prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego oraz szefowej małopolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości – Beaty Szydło, domagając się nie tylko zmiany decyzji, ale także ujawnienia nazwisk inicjatorów uchwały korzystnej dla polityka PO – patrz niżej oraz końcówka filmu.

PiS poniosło także drugą poważną porażkę na sesji, a dokładniej mówiąc, samo sobie ją zafundowało. Mimo, iż partia ta ma większość w Radzie Miejskiej (13 radnych na 25), dopuściła do tego, by w najważniejszej Komisji Rewizyjnej nie mieć większości (na 6 jej członków tylko 2 wywodzi się z klubu PiS).

Co więcej, radni PiS nie zdołali zapobiec temu, że przewodniczącym Komisji Rewizyjnej jest lider postkomunistów – Jakub Kwaśny. Teraz będzie praktycznie niemożliwe skuteczne kontrolowanie władz miasta, a przede wszystkim prezydenta z PO.

Radny Światłowski nie ma powodów do zadowolenia...

 

Sromotnej klęski doznał były Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Światłowski (PO). Tylko 6 radnych głosowało na niego (w drugiej turze) jako kandydata na wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Podobnej porażki doznał Jakub Kwaśny z SLD, który także chciał być zastępcą szefa Rady. Na niego padły tylko 3 głosy! Grażyna Barwacz z klubu Tarnowianie (Ścigały) otrzymała niewiele więcej głosów, bo tylko 5.

 

Na Kwaśnego głosowało tylko 3 radnych, w tym chyba także on sam...


Wiceprzewodniczącym Rady został Roman Korczak (PiS), zaś drugiego radni wybiorą na następnej sesji.

Przewodniczącym Komisji Rozwoju Miasta został Jacek Łabno (PiS), Komisji Ekonomicznej – Józef Gancarz (PiS), Komisji Rodziny i Spraw Społecznych – Stanisław Klimek (PiS).

W tym miejscu odnotować należy, iż żaden z radnych SLD nie zgłosił się do pracy w tej komisji. Czyżby postkomuniści przestali być – choćby w deklaracjach – partią „wrażliwą społecznie"? (sic!)

Komisją Oświaty kierować będzie Barbara Koprowska (PiS) (Niedojadło z klubu Tarnowianie nie został zaakceptowany przez radnych jako członek tej komisji!), zaś Komisją Zdrowia – Anna Czech (PiS). Przewodniczącym Komisji Kultury został wybrany Ryszard Pagacz (PiS), Komisji Sportu – Tadeusz Gancarz (PiS), Komisji Porządku Publicznego – Jan Niedojadło (Tarnowianie). Niektórzy żartowali, iż szefem tej komisji powinien zostać lider Tarnowian – Ryszard Ściagła, oskarżony o korupcję (sic!).

Czy nowy wiceszef Komisji Nazewnictwa Ulic będzie chciał nazwać jakąś ulicę lub plac imieniem np. Jaruzelskiego?


Przewodniczącym doraźnej Komisji do spraw Nazewnictwa Ulic wybrany został Kazimierz Koprowski (PiS), zaś jego zastępcą – Ryszard Ścigała. W związku z tym nie można wykluczyć, iż powróci on do pomysłu nadania imienia Stanisława Opałki jednemu ze skwerów w Mościcach.

Swego czasu realizacji tego skandalicznego pomysłu (Opałko był członkiem Biura Politycznego KC PZPR!) zapobiegła zdecydowana akcja Marka Ciesielczyka – patrz: http://top.portal.mobile.salon24.pl/122434,prezydent-ryszard-scigala-jednak-zlamal-prawo

Miejmy nadzieję, iż tym razem Ścigała nie będzie forsował jako wiceprzewodniczący Komisji Nazewnictwa Ulic np. zmiany nazwy Placu Katedralnego na Plac Jaruzelskiego ....

Szefem doraźnej Komisji Statutowej został także Kazimierz Koprowski, a jego zastępcą róznież Ryszard Ścigała.

Radna Mękal jeszcze przez tydzień będzie żyła w niepweności. 17 grudnia odbędzie się w tarnowskim Sądzie Okręgowym rozprawa ws. uniewaznienia wyborów w Tarnowie w okręgu, w którym startowała...

 

*****

Apel stowarzyszenia OBURZENI w Tarnowie do Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz Przewodniczącej Rady Regionalnej PiS w Małopolsce

W dniu 11 grudnia 2014 na sesji Rady Miejskiej w Tarnowie wszyscy radni PiS, (a mają w tej radzie większość), zagłosowali za przyznaniem maksymalnego wynagrodzenia dla prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli (PO), mimo, iż kilka dni wcześniej zapowiadali oficjalnie w mediach, że będzie to niższe wynagrodzenie.

Tym samym polityk PO, który już w przeszłości sprawował urząd Prezydenta Tarnowa i nie sprawdził się na tym stanowisku – patrz np.:

https://www.youtube.com/watch?v=7S2Sc5etgXc

oraz urząd Wicemarszałka Województwa Małopolskiego i także tutaj był źle oceniany – patrz np.:
https://www.youtube.com/watch?v=Nm3ty1Q2tjY


- będzie zarabiał tyle samo, co prezydenci największych polskich miast – Warszawy, Krakowa, Łodzi, choć Tarnów liczy tylko ok. 100 tysięczy mieszkańców. Dodać należy, iż z tymi negatywnymi ocenami Ciepieli jako prezydenta i wicemarszałka zgadzali się w pełni wszyscy lokalni politycy PiS (zwłaszcza w czasie kampanii wyborczej)!

Jako ugrupowanie, które bardzo aktywnie popierało w drugiej turze wyborów kandydata PiS na prezydenta Tarnowa, apelujemy do Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz Pani Przewodniczącej Beaty Szydło o przedyskutowanie tego problemu z lokalnymi liderami PiS, zmianę decyzji radnych PiS w tej sprawie oraz ujawnienie nazwisk inicjatorów zmiany postawy radnych PiS wobec uchwały dotyczącej wysokości wynagrodzenia prezydenta Romana Ciepieli.

Łączę wyrazy najgłębszego szacunku
- w imieniu stowarzyszenia OBURZENI w Tarnowie
dr Marek Ciesielczyk


Poniżej więcej zdjęc z sesji oraz protest OBURZONYCH


FilmyWróć

Komentował jaś11-12-201422:00

Ja się zabiję! Jak mogli ci z PiS głosować za takim wynagroszeniem dla Ciepieli!? To skandal! Wstyd PiS!

Komentował Stanisław03-01-201500:16

Wójt 10-tysięcznej Gminy Wierzchosławice też otrzymał wynagrodzenie 10 900 zł. No i co ?
Ale tenże Wójt jest z PiS-u. Przypomina się słynne TKM ! Źle się to skończyło, teraz też nic
dobrego nie wróży.

Komentował Stanisław03-01-201510:38

Nowy 10-tysięcznej Gminy Wierzchosławice też otrzymał 10 920 zł . No i co? TKM !!!

Dodaj komentarz

* - pole wymagane