styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Przedwyborcza konferencja PiS

2014-11-13 07:51

- Krajewski zarzuca Początkowi łamanie prawa

Wczoraj, 12 listopada w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się konferencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem posłów Beaty Szydło i Edwarda Czesaka.

Rekomendowali oni kandydata PiS na Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej - Wiesława Krajewskiego oraz kandydata tej partii do Sejmiku Wojewódzkiego - Sebastiana Kądzielawę.

Wiesław Krajewski wydał oświadczenie (patrz poniżej), w którym zarzucił burmistrzowi Stanisławowi Początkowi łamanie prawa.

 

Dąbrowa Tarnowska 12- 11- 2014 r.

Oświadczenie w sprawie nielegalnie pobieranych opłat od dzieci szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Dąbrowa Tarnowska

W nawiązaniu do debaty kandydatów na Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej odbytej w dniu 10.11.2014 roku, w której poruszony był przez mnie temat dotyczący nieprawnie pobieranych opłat od dzieci szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Dabrowa Tarnowska informuję, że Pan Stanisław Początek obecny Burmistrz a jednocześnie kandydat na kolejną kadencję, odpowiedzialny za gminną edukację, potwierdził że pobieranie opłat od rodziców za korzystanie z basenu w ramach realizowania podstawy programowej z wychowania fizycznego jest zgodne z obowiązującym prawem.

Pragnę zatem oświadczyć, że Pan Początek swoją wypowiedzią wprowadza opinię publiczną w błąd, a stosowana praktyka pobierania pieniędzy od rodziców rażąco narusza obowiązujące prawo oświatowe o bezpłatnej edukacji w szkołach publicznych.

Nic nie może tłumaczyć konieczności stosowania takich praktyk a nawet szczególnie bulwersująca wypowiedź obecnego Burmistrza że działalność basenu jest deficytowa.

W związku z zaistniałą sytuacją i wyrażonym przez obecnego Burmistrza stanowiskiem o słuszności pobieranych opłat od dzieci za basen w godzinach lekcyjnych , wzywam Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej do natychmiastowego zaprzestania tego nielegalnego procederu i poszanowania prawa.

Wiesław Krajewski
Kandydat na Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej

 


Filmy
Wróć

Komentował basen13-11-201422:16

ciekawe dlaczego kurier nie zamieścił w formie tekstowej oświadczenia o nielegalnych opłatach za basen?

Komentował Czytelnik13-11-201423:18

...i widzicie teraz efekty pracy Początka?! Już sam przyznaje, że działalność basenu jest deficytowa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A hala jest deficytowa i OSK jest też........???????!!!!!!!!!!!!!!!!! To po coś to chłopie "budował"!!!!! Najpierw praca, rodzina a potem Igrzyska !!!!!!!!!!!!!!!!! Dziwić się, że w tym państwie jest źle jak rządzą tacy jak Początek!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

* - pole wymagane