styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Powiśle zarządzane jest najgorzej – najnowsze dane statystyczne

2011-11-19 11:10

Czy wójt Lupa poda się do dymisji?

„Gazeta Krakowska" zaprezentowała wczoraj dane statystyczne Ministerstwa Finansów, dotyczące dochodów podatkowych samorządów w 2010 roku. Najgorsze wyniki w całej Małopolsce (!) uzyskała gmina Radgoszcz w powiecie dąbrowskim. Bardzo słabo wypadły także pozostałe gminy Powiśla Dąbrowskiego, które po raz kolejny okazało się jedną z najbiedniejszych części województwa małopolskiego.

Dochód podatkowy na głowę mieszkańca w gminie Radgoszcz , rządzonej przez wójta Marka Lupę z PSL (sekretarzem w tej gminie jest Marek Kopia, członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego), wyniósł w ubiegłym roku zaledwie 261,05 zł. Dla porównania w Wierzchosławicach był ok. 3 razy wyższy i wyniósł aż 776,88 zł. Bardzo słabo wypadły także pozostałe gminy powiatu dąbrowskiego. Oto ich wyniki:

Dąbrowa Tarnowska – 659,38 zł

Szczucin – 476,52 zł

Gręboszów – 461,93 zł

Bolesław – 404,56 zł

Olesno – 381,11 zł

Mędrzechów – 333,89 zł

Radgoszcz – 261,05 zł

Wyższy dochód podatkowy, przypadający na jednego mieszkańca, niż w gminach dąbrowskich miały w tym samym czasie np.: wspomniane już wyżej Wierzchosławice – 776,88 zł, Skrzyszów – 721,81 zł, Wojnicz – 673,85 zł czy też Żabno – 670,54 zł.

Miasto Tarnów (z dochodem – 1.261,24 zł) jest zaś ok. 2 razy bogatsze niż Dąbrowa Tarnowska i ok. 5 razy bogatsze niż najbiedniejsza na Powiślu Radgoszcz!

Dane te są kolejnym dowodem na bardzo nieudolne ekonomicznie rządy we wszystkich gminach powiatu dąbrowskiego oraz w samym powiecie. Warto jeszcze raz zauważyć, iż główną rolę decyzyjną na Powiślu odgrywa Polskie Stronnictwo Ludowe.

Pewnym paradoksem jest wypowiedź Teresy Seternus z Radgoszczy, która na łamach „Gazety Krakowskiej" stwierdziła, że „jej syn musiał wyjechać za chlebem do Anglii". Jeden z naszych czytelników zauważa: „... mąż Pani Seternus jest radnym gminy (Radgoszcz) z opcji Lupy, a syn Państwa Seternusów jest żonaty z córką szwagierki Lupy Janiny Wolaki i od początku popierają Lupę i jego politykę".

Gdybyśmy żyli w naprawdę demokratycznym kraju, po ujawnieniu tych danych statystycznych wójt Lupa zostałby zmuszony do dymisji przez swych kolegów partyjnych. Ale że żyjemy w kraju „demokratycznym inaczej", do takiej dymisji zapewne nie dojdzie. Cóż, mieszkańcom Powiśla, zwłaszcza najbiedniejszych jego gmin – Radgoszczy, Mędrzechowa, Olesna, Bolesławia czy Gręboszowa nie pozostaje nic innego, jak emigracja za granicę bądź ucieczka do bogatszych części naszego kraju, gdzie będą mogli znaleźć pracę.

Wróć

Komentował aneks14-12-201117:06

Większość tych bzdurnych wywodów jest autorstwa pewnnego byłego możnowładcy gminy z Luszowic, którego unudzonego stylu wywodów nikt nie jest w stanie podrobić. Mając na uwadze jego wywody co do niegospodarności, co się stało z większością majątku gminy w postaci kilkudziesięciu hektarów z Państwowego Funduszu Ziemi.?????/??????????????????????????????????????????????????

Komentował Onetka14-12-201122:48

aneks jaka większość? opowiedz proszę o tych areałach Państwowego Funduszu Ziemi, to ciekawe.

Komentował Waldek15-12-201109:21

Onetka! nie bądź naiwna. Przecież aneks to jeden z najbliższych przyd.....ów Lupy i rzuca tylko hasła bez pokrycia po pierwsze, żeby odwrócić uwagę od nieudolności obecnie panującego, a po drugie, żeby oczerniać bezpodstawnie poprzedniego Wójta.

Komentował jozek12-02-201218:51

a co pan wójt i radni zrobili w kierunku opieki zdrowotnej .jak wygląda opieka stomatologiczna.ludzie płacą ubezpieczenia przez całe życie a na starosć nawet opieki medycznej przyzwoitej nie maja,dlaczego nie ma karetki aby dojechac na zabiegi.

Komentował zofia12-02-201219:02

a czy wiecie jak wyglada opieka medyczna w ośrodku zdrowia w luszowicach .t.

o istna kpina .brak lekarza rodzinnego brak pediatry brak normalnego stomatologa. ciekawe gdzie te pieniądze z narodowego funduszu zdrowia .dlaczego tym sie nikt nie zainteresuje ,gdzie ci radni,

Komentował romuś18-02-201223:21

cos chyba nie gra z chronologią tych wypowiedzi...
DATY!

Komentował Zaniepokojony23-04-201220:38

Jak tak dalej będzie, to do Ośrodka Zdrowia w Luszowicach będą chodzić tylko staruszkowie, którzy nie mają czym dojechać do Lisiej Góry, albo do Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie masowo przepisują się wszyscy dotychczasowi pacjenci. Liczba osób zapisanych do Ośrodka w Luszowicach spadła w ostatnim czasie prawie o 2/3 tj z 2800 do ok. 1000. Ciekawe co na to nadzór ZOZ-u w Dąbrowie Tarnowskiej, któremu podlega Ośrodek Zdrowia w Luszowicach? Kiedy ma zamiar podjąć jakieś działania, żeby powstrzymać dalszą migrację pacjentów do innych (często prywatnych) przychodni. Czy wtedy jak w Ośrodku zostanie tylko Personel??????

Komentował Waldek23-04-201220:45

No i co Onetko? Jakoś aneks nie kwapi się z udzieleniem odpowiedzi na Twoje pytanie. A szkoda. Dam Mu jeszcze trochę czasu. Jeśli się nie odezwie w najbliższym czasie, to ja Ci chętnie udzielę informacji w tej materii, a zapewniam Cię, że będzie ciekawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentował Waldek23-04-201221:02

aneks! A może się pochwalisz, co Ty takiego pożytecznego robisz dla innych. Bo jeśli się nie mylę, kim jesteś (a raczej się nie mylę), to w życiu nie zrobiłeś nic jeśli nie miałeś w tym jakiegoś interesu, albo własnej korzyści. Jak sobie życzysz to chętnie podam przykłady.

Komentował Aga24-04-201208:55

Do Zaniepokojonego! Ciekawe czy Kapitan dotrwa do końca?

Komentował Stefan01-09-201211:38

Niestety Radgoszcz ma pecha.Poprzedni wladca(PZPR,Spoleczny Inspektor Ruchu Drogowego,Lustrator,bezrobotny),choc zrobil sporo,myslal,ze ,,sam na zagrodzie,rowny wojewodzie",na szczescie polegl.Podobno bardzo sie modli o zdrowie bylego radnego z Luszowic,gdyz ten kupil byl troche ziemi z Funduszu,a nie jest jeszcze przepisana na wlasciwego nabywce.Drugi(nadzieja Radgoszczy),niczego w zyciu prywatnym(nie partyjnym)nie osiagnal,to dlaczego teraz mialby to uczynic.I slusznie.Skasuje za to paredziesiat dobrych wyplat,podniesie srednia miesieczna w Gminie,nie zrobi nic i odejdzie.Koledzy partyjni o Nim jednak nie zapomna,tak ,ze nie utonie.PSL-jest nie zatapialny.I to znowu pech.Na zdrowie wiejska Demokracjo!A dawniej byla fura z gnojem!

Dodaj komentarz

* - pole wymagane