styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Podwyżka diet radnych jako preludium działań nowej Rady Powiatu!

2014-12-30 08:13

- sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

Wczoraj, 29 grudnia odbyła się sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego. Zamknięciem roku 2014 oraz równocześnie otwarciem nowej kadecji Rady było przyznanie radnym powiatowym podwyżek diet przez samych radnych.

Najpierw radny PiS Wiesław Krajewski pytał, czy to prawda, że pracę i organizację szpitala dąbrowskiego oceniała firma ze Szczecina za 40 tysięcy złotych i czy jednym z wniosków płynących z tego audytu będzie zwolnienie ok. 100 osób, pracującytch w szpitalu powiatowym.

Według informacji uzyskanych przez Krajewskiego na oddziale szpitala dąbrowskiego ma na nocnej zmianie pracować podobno tylko jedna pielęgniarka!

Dziwacznym wydaje się "konkurs" na stanowisko wicedyrektora szpitala, do którego przystąpiła tylko jedna osoba i konkurs uniewazniono. Chyba już nikt na Powiślu Dąbrowskim nie wierzy w to, iz w wyniku tego typu "konkursów" może zostać zatrudniony faktycznie najlepszy kandydat....

Na sesji ślubowanie złożył Andrzej Kita, który zastąpił w Radzie Powiatu Krzysztofa Kaczmarskiego, obcenego burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej.

Wiesław Krajewski pytał także, dlaczego Zarząd Powiatu zaproponował podwyżkę diet radnych, zwłaszcza stosunkowo duże podwyżkli w przypadku wiceprzewodniczących Rady - Misiaszka i Bigosa (ok. 300 zł). Diety te miałyby wynosić ok. 1500 zł miesięcznie.

Członkwie Zarządu Powiatu (nieetatowi!) otrzymywać będą ok. 1800 zł miesięcznie. Przypomnijmy, że starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski dostaje z naszej kieszeni ok. 12 tsyięcy złotych miesięcznie (brutto), to jest prawie tyle co prezydent Warszawy!

Po interwencji radnego Krajewskiego nieco zmniejszono podwyżkę diet radnych w niektórych przyopadkach.

I tym finansowym akcentem kończymy rok 2014.

DO SIEGO ROKU!

Poniżej galeria zdjęć i relacja filmowa z sesji.

FilmyWróć

Komentował diety30-12-201408:51

Jeden z radnych PiS w Tarnowie o nazwisku Wójcik przeznaczył swoją pierwszą dietę na pomoc dla dzieci. Proponuję, by radni powiatu dąbrowskiego zrobili to samo, to znaczy by przekazywali swe diety na jakiś pożyteczny cel. Dla radnych PiS miałbym konkretną propozycję, przekazujcie co miesiąc po 1 tysiąc złotych na pismo i portal "Prawdę mówiąc", tego życzę Czytelnikom w Nowym Roku 2015!

Komentował brr30-12-201409:41

Nie można przekazywać, bo przecież ciocia basia o to zadba, aby do jej kieszeni wpadły, taka bida

Komentował janek30-12-201417:05

Wydajemy na radnego ok. 1200 zł miesięcznie to jest ok. 25 tysięcy miesiecznie. To jest ok. 300 tysiecy rocznie + 50 urzednikow w starostwie tj. ok. 150 tys. miesiecznie to jest ponad 2 miliony z dietami radnych. Po co my utrzymujemy tych biurokratow?

Komentował tedy30-12-201420:37

Dla kasy oczywiście dla nich i ich rodzin, by żyło sie lepiej im i ich rodzinom, bo przeciez nie nam, ale i pis nic na razie nie mówi o zmianach i ograniczeniach dla tych zdzierców, przecież są potrzebni aby lepiej glosowali ci którzy maja odpowiednio głosować. Ile było robót dla bezrobotnych przed wyborami

Komentował towarzysz02-01-201510:00

A do tego np. Pan Misiaszek mimo ze jest na sesji w godzinach pracy pobiera i wynagrodzenie i dietkę , to ci dopiero , w robocie nic nie robi bo pojęcia niema (próbowałem raz z nim rozmawiac tragedia!!!! gość nie ma pojęcia o drogownictwie, ustawach itp.no kurde podstaw nie zna!!!!), i na sesji tez nic nie wnosi, nie uważacie, że to jest chore.

Komentował tylo06-01-201515:00

........ wydarzenia pokazują duże "dziury "" w naszej demokracji. A mi się marzy postęp.

Komentował do Towarzysza07-01-201515:26

Masz rację , kolejny dyzma. On normalnie się ośmiesza, horyzonty myślowe zero. Prosta inteligencja bazująca na koncepcji opłacalności. Pozdrawiam

Komentował fdio08-01-201507:32

Jaki sens ma taka rada powiatu skoro np taki Misiaszek jest wiceprzewodniczącym ? Może to chodzi o to by wybierać ludzi pierwotnych ,którzy rączkę do góry podniosą kiedy pan karze. Układy, a nie demokracja.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane