styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Początek przegrywa z Krajewskim

2014-11-14 07:10

1:0 dla kandydata PiS na burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej

Wczorajszy dzień, 13 listopada był pechowy dla obecnego burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Stanisława Początka. Przegrał pierwsze starcie z jednym z kontrkandydatów na ten urząd – Wiesławem Krajewskim – i to w dodatku w sądzie!

Krajewski napisał w swojej ulotce (patrz zdjęcie) m.in.: „Nie do przyjęcia jest decyzja Burmistrza, który wyraził akceptację na budowę w centrum miasta nadajnika telefonii komórkowej, narażając mieszkańców na poważne konsekwencje zdrowotne".


Burmistrz Początek zareagował na tę krytykę wyjątkowo nerwowo i skierował sprawę do sądu w tzw. trybie wyborczym. Żądaniem Początka było m.in. „Zakazanie ...Krajewskiemu... rozpowszechniania nieprawdziwej informacji w ulotce wyborczej, że obecny Burmistrz Stanisław Początek...'wyraził akceptację na budowę w centrum miasta dadajnika'...".

Początek zakwestionował również wskazaną przez Krajewskiego w ulotce odpowiedzialność burmistrza za wcześniejsze próby doprowadzenia do budowy wiatraków w Nieczajnie Górnej. Początek zażądał także nakazania Krajewskiemu publikacji sprostowania „nieprawdziwych informacji zawartych w ulotce" np. w „Gazecie Krakowskiej i na stronie Urzędu Miejskiego, a nawet sporządzenia własnoręcznie napisanych przeprosin oraz zapłacenia 10.000 zł na cel charytatywny!

Sąd Okręgowy w Tarnowie oddalił wczoraj te żądania burmistrza Początka jako niesłuszne. Gdy tylko będziemy dysponować sądowym uzasadnieniem tego postanowienia, opublikujemy je. Początkowi co prawda przysługuje jeszcze prawo do odwołania się od tej niekorzystnej dla siebie decyzji sądu, ale raczej należy wątpić, iż burmistrz zdecyduje się na ten krok, który ośmieszyłby go jeszcze bardziej.

Tak więc można powiedzieć, iż burmistrz Początek przegrał pierwszą rundę z Wiesławem Krajewskim i wszystko wskazuje na to, iż poniesie kolejną porażkę jeśli nie 16 listopada, to dwa tygodnie później w drugiej turze.


FilmyWróć

Komentował Dąbrowianin14-11-201413:59

Czemu Pan Burmistrz nie sięgnął po doradę prawną u swojego zastępcy (prawnika) tylko naraził się na takie ośmieszenie? Czyżby nie tylko mieszkańcy przestali Pana Burmistrza lubić????

Komentował Felicja14-11-201418:21

I prosze bardzo kto tu jest mściwy? Kto do sądu leci na obywatela miasta ?

Komentował ===18-11-201416:36

A Początek he he he he i koniec

Dodaj komentarz

* - pole wymagane