styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Dlaczego Dyjak w swoim sklepie ABC w Radgoszczy przestał sprzedawać „Prawdę mówiąc" i zastąpił to pismo nową gazetką, wydawaną przez władzę?

2012-05-31 08:44

LIST DO REDAKCJI

Wczoraj nie miałam czasu, by kupić „Prawdę mówiąc" w Dąbrowie Tarnowskiej i wstąpiłam do sklepu pana Dyjaka w Radgoszczy, gdzie często robię zakupy. Prawie od roku kupuję tam Wasz miesięcznik „Prawdę mówiąc". Z tego co widziałam przez te kilka miesięcy, to bardzo dużo sprzedawało się tej gazety w tym sklepie. Zresztą moja znajoma, która jest sprzedawczynią w „ABC" mówiła mi, że sprzedają „Prawdę mówiąc" więcej w ciągu miesiąca niż innych gazet.

I nagle wczoraj nie mogłam kupić „Prawdę mówiąc" w sklepie pana Dyjaka. Moja znajoma powiedziała mi, że Dyjak wydał polecenie, by od tego miesiąca nie sprzedawać już „Prawdę mówiąc" w jego sklepie. Zamiast tego pisma, które mi się bardzo podobało (bo pisze niewygodną dla władzy prawdę!), na półce znalazłam podobne w wyglądzie – ktoś widocznie skopiował „Prawdę mówiąc" – ale całkowicie inne w treści. Zobaczyłam, że to pisemko jest wydawane przez instytucję gminną, czyli przez władzę i tak naprawdę jest laurką na cześć władzy.

Zastanawiam się, dlaczego pan Dyjak zastąpił w swoim sklepie „Prawdę mówiąc" takim pismem, które jest wydawane za nasze pieniądze. Bo to przecież z naszej kieszeni, podatników finansowane są gminne instytucje (czy tym nie powinna zainteresować się NIK?). Jeśli burmistrz Początek, starosta Kwiatkowski czy wójt Lupa chcą wydawać jakieś pismo i jeszcze je sprzedawać, to dlaczego nie robią tego za swoje prywatne pieniądze?

Dziwię się panu Dyjakowi z trzech powodów, że zdecydował się na taki krok, który moim zdaniem jest jawną próbą kneblowania ust prasie.

Jest przecież przedsiębiorcą, ma sklepy i płaci podatki. Dlaczego akceptuje wydawanie tych podatków na publikację pisma, które jest propagandą, sprzyjającą władzy?

Po drugie dlaczego – jako przedsiębiorca – próbuje ograniczyć konkurencję – usuwając z półek jedno pismo, które dotychczas bardzo dobrze się sprzedawało, czyli ludzie lubili je czytać – i zastępuje je innym, które pokazuje nieprawdziwą rzeczywistość.

Po trzecie, dlaczego pan Dyjak udaje, że nie widzi, co się dzieje w naszej gminie Radgoszcz i naszym dąbrowskim powiecie. Nasza gmina jest najgorsza w całym powiecie pod każdym względem, a nasz powiat dąbrowski jest jednym z dziesięciu najbiedniejszym w całej Polsce, o czym czytamy właśnie w ostatnim numerze „Prawdę mówiąc".

Czy pan Dyjak pomaga wójtowi Lupie i staroście Kwiatkowskiemu ukryć tę prawdę, nie zezwalając na sprzedaż w swoim sklepie tak poczytnego pisma, jak „Prawdę mówiąc"?

Bardzo się dziwię panu Dyjakowi, bo słyszałam wcześniej, że to rozsądny człowiek. Chciałam więc tutaj także spytać, czy ktoś wywierał na niego jakieś naciski, by zaprzestał sprzedaży „Prawdę mówią"" w swoim sklepie?

Jeśli faktycznie nie będzie „Prawdę mówiąc" w radgoskim ABC, to będę robić zakupy gdzie indziej.

Poza tym namawiam bardziej zamożnych mieszkańców Radgoszczy, by się złożyli i wykupili tę część nakładu „Prawdę mówiąc" , która była dotychczas sprzedawana u pana Dyjaka i rozdali ją pozostałym obywatelom.

Swego czasu taka akcja była zorganizowana w Gręboszowie, gdzie także rządzi wójt z PSL-u i gdzie również przez pewien czas były problemy ze sprzedażą „Prawdę mówiąc". Gdy władze zobaczyły, że „Prawdę mówiąc" zostało rozdane wszystkim mieszkańcom Gręboszowa, to chyba zrozumiały, że nie ma takiej możliwości, by to pismo nie docierało do mieszkańców gminy.

Zróbmy u nas to samo i pokażmy im, że cenzura to mogła funkcjonować w komunie , a nie teraz w 21 wieku!

P.S.

Poza tym faktycznie referendum w sprawie odwołania wójta Lupy powinno zostać zorgazizowane jak najszybciej!

 

Mieszkanka Radgoszczy (imię i nazwisko znane redakcji)


Wróć

Komentował osa08-06-201221:17

Zaskoczony napisz coś więcej o ile wiesz coś o szkole Małcu , bo nie rozumię jak potrzebna była uchwała rady do likwidacji Łęgu , a nie potrzeba do likwidacji Małca ?
Obie te szkoły mają ten sam status - filialne .
Czyżby odbyła się jakaś cicha sesja o której nic nie wiadomo ?
A może radni głosowali dwa w jednym- to takie na topie ?
Jeden z radnych mówił że była komisja oświatowa czyli Frąc Grzesiak i Kacała wiedzą wszystko i jeszcze jeden radny ale nie wiem który i co znowu wyrazili zgodę ?
To rzeczywiście byłby skandal !

Komentował ii?09-06-201216:18

którzy nauczyciele z ZSP mają być zwolnieni ?

Komentował niko98716-06-201216:50

Dyjak rozsadny człowiek?To największy ......... piii   jakiego znam, raczki złozone, a nóz w kieszeni.Musiałbym siedziec z tydzień żeby o tym .......... piii   pisać,..................   piiii   nie pisze dla tego że jestem jego pracownikiem albo cos tam znam go od czasów jak otwierał sklepik w Nieczajni jaki to był bozius jaki milutki,a teraz Putin przy nim to ANIOŁ

Komentował swieta prawda19-06-201211:44

Myślę, że to nie cenzura tylko walka o byt!!!

Komentował truteń19-06-201211:48

Osa nie chodził(a) do szkoły w Małcu, bo w Małcu uczyli, że pisze się "rozumiem" .

Komentował osa20-06-201221:24

truteń tak samo się trzepiasz wszystkiego jak i w szkole gdzie razem chodziliśmy i nie był to Małec .

Komentował Zaskoczony27-06-201213:57

Podobno nauczyciele klas początkowych, jak również pani katechetka ucząca tyle lat, pani od angielskiego mają być zwolnieni - ksiądz tylko zostanie bo chyba NIE WYPADA...
A poza tym ze szkoły w Małcu wyszlo wiele mądrych uczniów i na pewno nauczyli ich pisać - ROZUMIĘ...

Komentował Olek29-06-201210:41

To co robia Zuziak i Lupa powinni byc odwolani lub jezeli maja cokolwiek honoru sa,mi podac sie do dymisji.To klamstwo Zuziaka ujawnione w ostatnim numerze gazety calkowicie go dyskwalifikuje.Stworzyli w gminie uklad kolesiow i prywaty do celow wlasnych interesow

Komentował Stala czytelniczka04-07-201211:14

szlyszalam tydzien temu jak zwyzywal Pan Jaje bylego wojta. Mnie sie wydaje ze to bylo slowami takze lupy iZuziaka.Poziom to zenada. Panie Wojcie pokaz mu wreszcie gdzie ptaki zimuja.wraz z Lupa. prawdopodobnie polowa budynku sklepowego jest nieopodatkowana podatkiem od nieruchomosci.dzialki obok sklepu zajete pod dzialalnosc gospodarcza a takze nieodrolnione itp..To wszystko niech oplaci piec lat do tylu.

Komentował wr18-09-201223:42

Proszę Was nie dziwcie się bliskiej współpracy Dyjaka i Lupy, tudzież to Lupa będąc przwodniczącym Rady Nadzorczej GS-u sprzedał Dyjakowi ruderę gs-osowską za "copke gruszek" w wątpliwym przetargu,stąd też musicie wiedzieć o dozgonnej zasadzie wdzięczności w PSL-u

Komentował ktos21-03-201318:21

jak mozna pisac o szkole w Małcu czy likwidowac czy nie , jaki sens ma utrzymywanie szkoły w ktorej są tylko trzy klasy w tym w klasie pierwszej 3 osoby drugiej jedna i trzeciej dwie osoby łacznie w calej szkole 6 uczniów, z całym szacunkiem do szkół bo wiadome ze milo by było gdyby ich było jak najwięcej ale taka szkoła to chyba czysta strata

Dodaj komentarz

* - pole wymagane