styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

BEZ ŚCIEMY

2011-07-01 16:35

Kryzys szkolnictwa w powiecie dąbrowskim?

Na podstawie wyników matury w 2010 roku można powiedzieć, że szkoły ponadgimnazjalne na Powiślu niestety nie należą do najlepszych.

Na opublikowanej przez „Gazetę Krakowską" (Tarnowską) liście rankingowej, obejmującej 58 szkół regionu tarnowskiego na 9. miejscu znalazło się I LO w Dąbrowie Tarnowskiej, na 11. – LO w Szczucinie, 14. – Technikum Nr 2 w Dąbrowie, 21. – Technikum Ekonomiczne w Dąbrowie, 28. – Technikum w Szczucinie, 37. – LO przy ul. Kościuszki w Dąbrowie, 43. – Technikum Handlowe pod tym samym adresem, 54. – Technikum Agrobiznesu w Brniu i na przedostatnim 57. miejscu – Technikum Budowlane w Brniu.

Dla porównania – I LO w Dąbrowie zostało wyprzedzone nawet przez LO w Zakliczynie (7. miejsce), a Technikum Ekonomiczne w Dąbrowie przegrało z Liceum w Radłowie (20. miejsce), zaś Technikum w Szczucinie okazało się gorsze od Technikum Zawodowego w Zakliczynie (24. miejsce), LO w Wojniczu (25.miejsce), LO w Ciężkowicach (26. miejsce) i LO w Gromniku (27 miejsce). Na czele listy są szkoły tarnowskie.

Przypomnijmy - Naczelnikiem Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej jest od kilku lat Mariola Smolorz. Wydział ten kieruje promocją, rozwojem, powiatową służbą zdrowia i... oświatą. Gdy się chce stworzyć coś uniwersalnego, efekt jest zazwyczaj odwrotny.

Jeszcze gorzej wypadł powiat dąbrowski w dopiero co opublikowanym rankingu, przedstawiającym wyniki uczniów gimnazjów z tegorocznego sprawdzianu. Nasz powiat zajął ostatnie miejsce w Małopolsce w części humanistycznej – średni wynik uczniów w punktach – 24,60. W części matematyczno-przyrodniczej powiat dąbrowski zajął zaś przedostatnie miejsce w naszym województwie (średni wynik w punktach 23,40), wyprzedzając jedynie powiat tatrzański (średni wynik w punktach 21,52).

Oznacza to, że do szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie przychodzą z gimnazjów dąbrowskich uczniowie, którzy uzyskują znacznie gorsze wyniki niż ich rówieśnicy w innych powiatach Małopolski.

 

Zachęcamy uczniów z Powiśla Dąbrowskiego do współredagowania rubryki „BEZ ŚCIEMY" zarówno w piśmie jak i portalu. Czekamy na Wasze artykuły, zdjęcia, a także krótkie filmy.

Wróć

Komentował Onetka01-10-201118:55

P.S. ciasteczka, smalec, ogórki, pączki, podwawelska, kawa, litr mleka, no i trochę papierów- to typowy zestaw w Radgoskim sekretariacie na biurku

Komentował gosc25-02-201215:08

<b>Dąbrowa jest The Best! :D</b>

Dodaj komentarz

* - pole wymagane