styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Apel Oburzonych do radnych tarnowskich

2014-12-10 17:42

- stolica subregionu nie może być samorządową Białorusią!

Radni Rady Miejskiej w Tarnowie

oraz Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela

 

Szanowni Państwo,

1. Tarnów jest jedną z nielicznych gmin w Polsce, w której od pewnego czasu, gdy w Radzie Miejskiej większość stanowili m.in. radni Platformy Obywatelskiej, mieszkańcy są całkowicie pozbawieni prawa zabierania głosu na sesji Rady. Nawet na Białorusi takie prawo przysługuje mieszkańcom wielu gmin. W Tarnowie, gdy Radą Miejską nie kierowali jeszcze radni Platformy Obywatelskiej, mieszkańcy mogli zabierać głos na sesjach. Dlatego też apelujemy do radnych obecnej kadencji, by przywrócili statutową możliwość zabierania głosu przez tarnowian w czasie sesji Rady Miejskiej.

2. Jak to sygnalizowaliśmy już w przeszłości, tzw. karta dużej rodziny, tak intensywnie reklamowana w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy przez władze miasta, w rzeczywistości jest czystą fikcją, dlatego iż gwarantuje wielodzietnym rodzinom albo zniżki kuriozalne (np. tańszy nocleg w tarnowskich hotelach!), albo zniżki te są symboliczne. Dlatego postulujemy wprowadzenie faktycznych zniżek (rzędu 30-70% ceny podstawowej) oraz zniżek w dziedzinach istotnych dla rodzin wielodzietnych (np. opłaty za ubezpieczenia uczniów w szkole, ceny podręczników, wstęp do kina, na pływalnię – tutaj zniżki są, ale symboliczne). Warto także zastanowić się nad poszerzeniem grona rodzin wielodzietnych, uprawnionych do zniżek (np. mniejsza liczba dzieci?).

3. Tarnów jest jednym z nielicznych wyjątków, gdzie zamiast niższych nowych cen za wywóz śmieci lub zachowania tej samej ceny np. po przekroczeniu 4 osób w gospodarstwie, wprowadzono dopłaty, o które rodziny wielodzietne muszą co jakiś czas wnioskować. Jak zapewne radnym i Prezydentowi wiadomo, Sejm przyjął już projekt ustawy, która – po podpisaniu przez Prezydenta RP – uniemożliwi wprowadzanie w/w zniżek. Dlatego też postulujemy, by nowe opłaty za wywóz śmieci były tak skonstruowane, aby rodziny wielodzietne nie musiały płacić ok. 2 razy więcej niż przed wejściem w życie krytykowanej chyba przez wszystkich ustawy śmieciowej, podporządkowanej decyzjom biurokratów z Brukseli.

Mamy nadzieję, iż nowa Rada Miejska w Tarnowie przychyli się do naszych propozycji, które z jednej strony mogą zlikwidować praktykę zamykania ust mieszkańcom, z drugiej zaś przynajmniej częściowo ułatwić życie rodzinom wielodzietnym w naszym mieście.

Z poważaniem

w imieniu stowarzyszenia OBURZENI w Tarnowie

dr Marek Ciesielczyk

Tarnów 11.12.2014

Filmy


Wróć

Komentował Mariusz06-01-201518:13

skoro gmina Tarnów jest już Białorusią, i jej mieszkańcy bardzo sobie to chwalą, to czemu miasto ma nią nie być ?

Dodaj komentarz

* - pole wymagane