styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Edukacja i Kultura

Na przełomie stycznia i lutego 2015 ukaże się drukiem nowa książka Marka Ciesielczyka pt. „Polonijni agenci Służby Bezpieczeństwa". Jej tematem będzie działalność komunistycznych służb specjalnych w USA, zwłaszcza w środowisku polonijnym. Ciesielczyk ujawnia w niej dokumenty demaskujące jako komunistycznych agentów wielu znanych działaczy polonijnych. Część książki poświęcona jest także działalności komunistycznych kapusiów w PRL oraz ich dalszym losom po 1989 roku (także w Tarnowie i na Powiślu Dąbrowskim). Książkę można będzie nabyć zarówno w Ameryce Północnej jak i w Polsce. Prezentujemy tutaj okładkę książki Marka Ciesielczyka. Więcej informacji na ten temat będzie można znaleźć na stronie: www.marekciesielczyk.com
czytaj więcej...
Dopiero wczoraj, 12 listopada miało miejsce wręczenie nagród wyróżniającym się w pracy nauczycielom dąbrowskim, choć Dzień Edukacji Narodowej, zwany także Dniem Nauczyciela, kiedy odbywać się powinny takie uroczystości, był już miesiąc temu. Jak łatwo się domyślić decyzja burmistrza Stanisława Początka o przesunięciu Dnia Edukacji na 12 listopada (formalnie może to zrobić Sejm - sic!) wiąże się zapewne z tym, iż za kilka dnia odbędą się wybory samorządowe i trzeba jakoś przypodobać się środowisku nauczycielskiemu. Oczywiście inną zupełnie sprawą jest samo uhonorowanie dąbrowskich nauczycieli nagrodami burmistrza. Przysłowia - jak wiadomo - są mądrością ludu. Jedno z nich mówi: "Obyś cudze dzieci uczył". Oddaje ono dobrze trud, odpowiedzialność, jakie wiążą się z zawodem nauczyciela. Nagradzanie wyróżniającyh się w pracy nauczycieli jest sympatycznym gestem ze strony władz. Szkoda, że odbyło się to wszystko z miesięcznym opóźnieniem.... Poniżej więcej zdjęć oraz relacja filmowa. Napiszemy o tym w grudniowym numerze "Prawdę mówiąc".
czytaj więcej...
11 listopada, jak zwykle, obchodzone było Święto Niepodległości. Jak zwykle też najciekawszym punktem obchodów były słowa księdza proboszcza Stanisława Cyrana - nie tylko o niepodległości, ale także o tym, czym jest wolność i czym jest zdrada. Poniżej prezentujemy więcej zdjęć w galerii oraz relację filmową, której główną część stanowi kazanie księdza proboszcza Stanisława Cyrana. O dąbrowskich obchodach Święta Niepodległości napiszemy także w numerze grudniowym "Prawdę mówiąc".
czytaj więcej...
Wczoraj, 5 listopada, w Pałacu Młodzieży w Tarnowie Młodzieżowa Rada Miejska zorganizowała debatę kandydatów na prezydenta miasta. Wróciła sprawa wykorzystywania przez kandydata SLD Jakuba Kwaśnego osoby Jana Hartmana w kampanii wyborczej w Tarnowie. Przypomnijmy, Hartman "zasłynął" swymi skandalicznymi wypowiedziami na temat kazirodztwa. Nawet Palikot potępił Hartmana, zaś postkomunistyczny kandydat na prezydenta Tarnowa Jakub Kwaśny w dalszym ciągu korzysta z jego poparcia. Zachęcamy do obejrzenia fragmentów debaty - patrz film poniżej oraz galeria zdjęć. Każdy może sam wyrobić sobie na tej podstawie zdanie na temat wszystkich kandydatów na prezydenta Tarnowa. P.S. Telewizja Kraków w "Kronice Krakowskiej" zaprezentowała dziś relację z "uroczystości" wręczenia nagrody "KAMELEON KADENCJI 2010-2014" przez Nową Prawicę i Oburzonych radnym tarnowskim, którzy zmienili barwy klubowe -  Małgorzacie Mękal, która z PO przeszła do SLD i Markowi Drwalowi, który zdradził PiS i przyłączył się do PO - patrz tutaj: http://www.tvp.pl/krakow/informacja/kronika/wideo/6-xi-2014-godz-1830/17552379 mniej więcej od minuty 9:40 do 10:20    
czytaj więcej...