styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Dąbrowa Tarnowska

Wczoraj, 5 grudnia 2014 odbyła się druga sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, na której ślubowanie złożył nowy burmistrz Krzysztof Kaczmarski. Po pożegnaniu poprzedniego burmistrza Stanisława Początka i uroczystym ślubowaniu nowego - Krzysztofa Kaczmarskiego, ten ostatni zapowiedział, iż w mieście i gminie Dąbrowa Tarnowska wszyscy mieszkańcy, niezależnie od statusu, traktowani będą tak samo, jako że te same prawa przysługują każdemu - niezależnie od tego, czy jest pracownikiem urzędu, emerytem, rolnikiem czy uczniem. Nowy Burmistrz chce kierować sprawami gminy w ścisłej współpracy z Radą Miejską, konsultując swe decyzje ze wszystkimi mieszkańcami. Zabiegał będzie o rozwój gminy, nowe inwestycje czyli nowe miejsca pracy. Krzysztof Kaczmarski podsumował swe wystąpienie stwierdzeniem, że lokomotywa pod nazwą Dąbrowa Tarnowska powinna być skierowana na nieco inne tory niż za czasów poprzednika i poruszać się znacznie szybciej. Pod koniec sesji radni ustalili wynagrodzenie nowego burmistrza na tym samym poziomie co w roku 2010. Będzie ono wynosiło ok. 11.500 zł miesięcznie brutto. Przypomnijmy, iż wynagrodzenie starosty Tadeusza Kwiatkowskiego wynosić ma ok. 12 tysięcy złotych miesięcznie. Poniżej więcej zdjęć oraz relacja filmowa z sesji z przemówieniem burmistrza Krzysztofa Kaczmarskiego.
czytaj więcej...

(1 komentarzy)

Dzisiaj, 1 grudnia miała miejsce pierwsza sesja Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Radni złozyli ślubowanie. Wybrano nowego Przewodniczącego Rady Miejskiej, wiceprzewodniczących oraz szefów komisji. Koleżanka jednej z byłych radnych stwierdziła w kuluarach, iż przeżyła szok, gdy dowiedziała się, że jej pupil Stanisław Początek przegrał z Krzysztofem kaczmarskim. Po ślubowaniu wybrano Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, którym został Jacek Sarat. Głosowało za nim 21 radnych! Wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej zostały Bogusława Serwicka i Barbara Gawle, zaś Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej - Andrzej Buśko, Przewodniczącym Komisji do Spraw Budżetu, Strategii i Rozwoju Gminy - Marcin Grabka, Przewodniczącym Komisji do Spraw Oświaty, Kultury i Wychowania – Jerzy Żelawski, Przewodniczącym Komisja do Spraw Zdrowia, Polityki Społecznej, Sportu i Rekreacji – Bernadetta Mrówka, Przewodniczącym Komisja do Spraw Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska – Andrzej Giza. Patrz niżej więcej zdjęć i relacja filmowa.
czytaj więcej...

(1 komentarzy)

Zgodnie z naszymi przewidywaniami Krzysztof Kaczmarski wygrał wybory w drugiej turze i został nowym burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej. Dzięki zjednoczeniu trzech kandydatów z pierwszej tury (Kaczmarski, Krajewski, Buśko) udało się pokonać dotychczasowego burmistrza Dąbrowy Stanisława Początka. Krzysztof Kaczmarski - zgodnie z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami wygrał wyraźnie wybory w drugiej turze i będzie burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej przez najbliższe 4 lata. Stanisław Początek, który wcześniej wygrywał wybory w pierwszej turze, popełnił szereg poważnych błędów w ciagu ostatnich czterech lat (jak choćby: niesłusznie pobierane opłaty za przedszkola, sprawa radnej Taraski etc.) i tym razem wyborcy pokazali mu czerwoną kartkę. Przed Dąbrową Tarnowską jest teraz wielka szansa na wyjście na prostą, na dogonienie ościennych miast pod względem rozwoju ekonomicznego  i stworzenie warunków do powstania nowych miejsc pracy, a przez to poprawę standardu życia mieszkańców. Trzeba w tym miejscu dodać, iż zwycięstwo Kaczmarskiego może też zmienić sytuację w układzie sił politycznych w powiecie, w tym w Radzie Powiatu, a więc i w samym Starostwie, zwłaszcza wówczas, gdy Wojewoda lub Sąd Administracyjny unieważni pierwszą sesję Rady Powiatu....
czytaj więcej...

(5 komentarzy)

Wczoraj, w niedzielę, 23 listopada Krzysztof Kaczmarski - jeden z dwóch kandydatów na Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej wziął udział w Zebraniu Wiejskim w Żelazówce, przedstawiając swoją wizję kierowania sprawami miasta i gminy. Dla Kaczmarskiego najważniejszym są konsultacje z mieszkańcami gminy. W ten sposób nie dochodzi do alienacji władzy. Burmistrz mając na co dzień kontakt z mieszkańcami gminy, będzie wiedział, jakie są ich problemy. Niedopuszczlnym jest, by burmistrz działał wbrew intersom mieszkańców, by nie szanował prawa. Priorytetem dla Kaczmarskiego jest ściągnięcie do Dąbrowy Tarnowskiej inwestorów, którzy stworzą nowe, dobrze płatne miejsca pracy. Dąbrowa Tarnowska nie może być kopciuszkiem regionu. Dla Krzysztofa Kaczmarskiego ważnym jest to, aby burmistrz stanowil skuteczne lobby, które będzie załatwiać ważne dla gminy sprawy. Burmistrz musi wiedzieć, co ludzi boli i jak te problemy rozwiązać. Dotychczasowa działalność Kaczmarskiego jako bylego starosty dąbrowskiego oraz obecnie prezesa dąbrowskiej spółdzielni mieszkaniowej pokazuje, iż dotrzymuje on słowa i jest skuteczny. Zgromadzeni mieszkańcy Żelazówki dali po sobie poznać, iż oczekują zmian w swojej gminie, których gwarantem może być nowy burmistrz. Poniżej galeria zdjęc oraz relacja filmowa, obrazująca poglądy Krzysztofa Kaczmarskiego.
czytaj więcej...

(3 komentarzy)