styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy, świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartość - patrz tekst na głównej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Bolesław

W najnowszym, lipcowym numerze Prawdę mówiąc publikujemy artykuł o tym, jak władze gminy Bolesław zajęły część działki mieszkańca Samocic pod pobocze drogi, jak twierdzi jego brat. Poniżej prezentujemy wywiad z rodziną człowieka, który czuje się poszkodowany. Jeśli mieszkańcy Samocic mają w tym przypadku rację, można zadać pytanie, czy w najbliższej przyszłości władze odbierać będą mieszkańcom Powiśla Dąbrowskiego także krowy czy też na przykład kury.... (sic!)
czytaj więcej...

(7 komentarzy)

W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, w niedzielę 25 maja na stadionie w Bolesławiu miejscowy zespół zagrał mecz ze Strażakiem Karsy. Zarówno do przerwy, gdy był remis 1:1, jak i w drugiej połowie mecz był bardzo zacięty i do jego końca nie wiadomo było, kto zwycięży. Relacja z meczu ukaże się w czerwcowym numerze PRAWDĘ MÓWIĄC (w sklepach na początku czerwca), zaś poniżej w galerii można obejrzeć więcej zdjęc z meczu oraz relację filmową.
czytaj więcej...
24 stycznia 2014 miała miejsce kolejna sesja Rady Gminy Bolesław. Okazało się, że rada straciła kolejnego radnego, a ten który ma wziąć udział w wyborach uzupełniających, będzie jedynym kandydatem…   Swego czasu, po likwidacji szkoły w Samocicach, trójka radnych zrezygnowała ze swych mandatów na znak protestu przeciwko tej decyzji samorządu w Bolesławiu. Mimo, że podejmowano dwukrotnie próby wyboru nowych radnych z Samocic, nikt nie chciał się zgłosić jako kandydat.   Teraz do Anglii (z dwoma synami) wyjechał radny Mirosław Wójcik. Jak widać, nawet przedstawiciele władz lokalnych nie widzą na Powiślu przyszłości ani dla siebie, ani dla swych dzieci.   Do „wyborów” uzupełniających zgłosił się tylko jeden kandydat – sołtys Pawłowa Władysław Lupa. Jest więc już pewne, iż to on musi zostać nowym radnym. Tak wygląda demokracja w gminie Bolesław… Niewiele tu się zmieniło w ciągu ostatnich 25 lat…   Na sesji okazało się także, iż ze względów finansowych trzeba zlikwidować – powołaną dopiero co do życia – tzw. aglomerację gminy Bolesław. Dobrze, że nie zlikwidowano samej gminy!   Aglomeracja to pojęcie kuriozalne, które zaczęło kiedyś w Polsce funkcjonować, gdy gminy starały się o dofinansowanie na budowę kanalizacji. Jak to jednak w Polsce często bywa, teraz trzeba się wycofać z tego typu dziwacznych pomysłów. Polska to dziwny kraj…   Chyba najwyższy czas, by doszło tu do gruntownej zmiany systemu wyboru ludzi, którzy tworzą w Polsce prawo, gdyż dotychczasowy sprawia, że ustawodawcami stają się ludzie nieodpowiedzialni, którzy przyczyniają się do chaosu prawnego.   Na naszym portalu prezentujemy relację filmową z sesji i wywiad z wójtem Bolesławia, Kazimierzem Olearczykiem.
czytaj więcej...

(3 komentarzy)

24 stycznia 2014 miała miejsce kolejna sesja Rady Gminy Bolesław. Okazało się, że rada straciła kolejnego radnego, a ten który ma wziąć udział w wyborach uzupełniających, będzie jedynym kandydatem… Swego czasu, po likwidacji szkoły w Samocicach, trójka radnych zrezygnowała ze swych mandatów na znak protestu przeciwko tej decyzji samorządu w Bolesławiu. Mimo, że podejmowano dwukrotnie próby wyboru nowych radnych z Samocic, nikt nie chciał się zgłosić jako kandydat. Teraz do Anglii (z dwoma synami) wyjechał radny Mirosław Wójcik. Jak widać, nawet przedstawiciele władz lokalnych nie widzą na Powiślu przyszłości ani dla siebie, ani dla swych dzieci. W „wyborach” uzupełniających weźmie udział tylko jeden kandydat – sołtys Pawłowa Władysław Lupa. Jest więc już pewne, iż to on zostanie nowym radnym. Tak wygląda demokracja w gminie Bolesław… Na sesji okazało się także, iż ze względów finansowych trzeba zlikwidować – powołaną dopiero co do życia – tzw. aglomerację gminy Bolesław. Dobrze, że nie zlikwidowano samej gminy! Aglomeracja to pojęcie kuriozalne, które zaczęło kiedyś w Polsce funkcjonować, gdy gminy starały się o dofinansowanie na budowę kanalizacji. Jak to jednak w Polsce często bywa, teraz trzeba się wycofać z tego typu dziwacznych pomysłów. Polska to dziwny kraj. Chyba najwyższy czas, by doszło tu do gruntownej zmiany systemu wyboru ludzi, którzy tworzą w Polsce prawo, gdyż dotychczasowy sprawia, że ustawodawcami stają się ludzie nieodpowiedzialni, którzy przyczyniają się do chaosu prawnego. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć oraz relację filmową z sesji i wywiad z wójtem Bolesławia, Kazimierzem Olearczykiem. O poruszanych tu sprawach napiszemy także w marcowym numerze „Prawdę mówiąc”.
czytaj więcej...

(11 komentarzy)